1. MILENARIZMUS – Chiliazmus

 

 

milenarizmus.docx (80,5 kB)

————–

Tento podvod antikrista sa už rysuje vo svete vždy, keď si niekto nárokuje splniť v dejinách mesiášsku nádej, ktorá sa môže uskutočniť iba mimo dejín, a to eschatologickým súdom. Cirkev odmietla túto falzifikáciu budúceho Kráľovstva aj v umiernenej podobe, známu pod názvom „milenarizmus“, ale najmä v politickej podobe sekularizovaného,

vnútorne zvráteného“ mesianizmu
KKC 675-677

—————————————————————-

Chiliazmus, milenarizmus či učenie o tisícročnom Božom kráľovstve sa objavilo už v predkresťanskej ére, keď mnohí Židia nevideli v očakávanom Mesiášovi len vykupiteľa od hriechov, prekliatia a smrti, ale najmä pozemského kráľa, ktorý na zemi vybuduje svoje kráľovstvo. Neskôr isté prvky tohto učenia prenikli aj do ranej cirkvi. Navyše umocnené netrpezlivo očakávanou parúziou. Šíriteľmi apokalyptických vízií boli v minulosti hlavne gnostické kulty a obrodenecké náboženské hnutia, no dnes sa k nim pridali i mnohí takí, čo sú skôr motivovaní rôznymi existenciálnymi problémami našej ťažko skúšanej planéty.

Viac na > www.rozmer.sk/sk/articles/show/1078?sessid7d5348d76e88823658f3d64f7f041188=81ffb62ecad8a49e9ebe116084ad7563

—————————————————————–

Vysvetlivky (poznámky) k biblickým textom zo Svätého Písma,

podľa učenia Katolíckej Cirkvi

 

(Texty Svätého písma (s poznámkami) v tomto vydaní sa zhodujú s textami (a poznámkami)

schválenými Posvätnou kongregáciou pre sviatosti a bohoslužbu

 15.8.1991 / Mons.Vincent Malý, tajomník slovenskej liturgickej komisii)

 

Zdroj:    http://dkc.kbs.sk/

1000 – ročné kráľovstvo z knihy: „Zjavenie Jána“ ( Sväté Písmo – Biblia)

 

Tisícročné kráľovstvo. – 20,1 “Potom som videl z neba zostupovať anjela, čo mal kľúč od priepasti a v ruke veľkú reťaz.

2 Chytil draka, toho starého hada, ktorým je diabol a satan, a sputnal ho na tisíc rokov.”

Zj 20,2   Tisíc rokov je symbolická dĺžka života Cirkvi na zemi. Boli aj takí, čo to brali doslova (chiliazmus). Porov. v.3.4.5.6. a 7.

 * * *

Chiliazmus (gr. „chílioi“ = tisíc)

Zdroj: http://www.kbs.sk/?cid=1117289696

*Posynodálna apoštolská exhortácia pápeža bl.Jána Pavla II. / „CIRKEV v EURÓPE“
 

Nepotlačiteľná túžba po nádeji
 

10. Avšak – ako podčiarkli synodálni otcovia – „človek nemôže žiť bez nádeje: jeho život by bol odsúdený na bezvýznamnosť a stal by sa neznesiteľný.“ /18/ V snahe o nádej sa mnohí pokúšajú nájsť uspokojenie v krátkodobých a krehkých skutočnostiach. A tak sa nádej zúžená na priestor pozemského života, nedostupný transcendencii, stotožňuje napríklad s rajom, ktorý sľubuje veda a technika, s rozličnými formami mesianizmu, so šťastím hedonistickej povahy sprostredkovaným konzumizmom, s imaginárnym, drogami umelo vyvolaným pocitom šťastia, s mnohými formami chiliazmu, s očarením východnými filozofiami, s hľadaním foriem ezoterickej duchovnosti a s rozličnými prúdmi new age. /19/
* * *

 

   Učenie  svätého Augustína   

20.7. Čo hovorí Zjavenie apoštola Jána o dvoch zmŕtvychvstaniach a o tisícich rokoch?

O týchto dvoch zmŕtvychvstaniach hovoril apoštol Ján v Knihe zjavenia (Apokalypsa) tak, že niektorí z našich kresťanov prvé zmŕtvychvstanie nepochopili, ale premenili ho na akési smiešne bájky. V spomenutej knihe hovorí apoštol Ján: „Potom som videl z neba zostupovať anjela, čo mal kľúč od priepasti a v ruke veľkú reťaz. Chytil draka, toho starého hada, ktorým je diabol a satan, a sputnal ho na tisíc rokov. Hodil ho do priepasti, zavrel ju a zapečatil nad ním, aby už nezvádzal národy, kým sa nedovŕši tisíc rokov; potom musí byť na krátky čas uvoľnený. Ďalej som videl tróny; sadli si na ne tí, čo dostali moc súdiť. Videl som aj duše tých, čo boli sťatí pre Ježišovo svedectvo a pre Božie slovo, aj tých, čo sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali jej znak na čelo a na ruky. Tí ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. Ostatní mŕtvi neožili, kým sa nedovŕšilo tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. Blahoslavený a svätý, kto má podiel na prvom vzkriesení! Nad tými druhá smrť nemá moci, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov.“ (Zjv 20, 1 ‒ 6).

Pre tieto slová z knihy niektorí pripúšťali, že prvé zmŕtvychvstanie bude telesné a z ostatného ich zaujal najmä počet tisíc rokov, akoby bol potrebný taký dlhý sobotný odpočinok, totiž sviatočné prerušenie práce po námahách šesť tisíc rokov, odkedy bol človek stvorený a pre veľký hriech vyhnaný z raja rozkoše do bied smrteľného života, a keďže je napísané: „U Pána je jeden deň ako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden deň“ (2 Pt 3, 8), po uplynutí šesť tisíc rokov (akoby šesť dní) má prísť siedmy deň odpočinku za posledných tisíc rokov, v ktorých majú vstať z mŕtvych svätí, aby slávili ten odpočinok. Táto mienka by bola napokon prijateľná, keby sa verilo, že svätí pri tomto odpočinku budú požívať nejaké duchovné potešenia, plynúce z Božej prítomnosti. Aj my sme kedysi zastávali tento názor. Ak sa však niekto nazdáva, že tí, čo vtedy vstanú z mŕtvych, budú sa oddávať nemiernym hostinám, na ktorých bude toľko jedenia a pitia, že účastníci nielen nezachovajú nijakú mieru, ale ešte aj prekročia každú mieru, akú si len môžeme predstaviť, potom takým veciam môžu veriť naozaj len telesní ľudia. Tí ľudia, ktorých môžeme nazvať duchovnými, takýchto telesných volajú gréckym slovom „chiliastai“, čo by sa dalo v doslovnom preklade povedať „tisícnici“ alebo „tisícročníci“ (chiliasti po latinsky „miliarii“). Bolo by veľmi zdĺhavé vyvracať ich názory v podrobnostiach. Namiesto toho treba ukázať, ako sa má slovám Písma rozumieť.

* * *

3.falošné vízie a posolstvá o 1000-ročnom kráľovstve 

 

 

1.Baxter (ová) K. Mary (protestantská cirkev)  USA

( vízie pekla a neba str.40 /  kapitola 20 Nebe)

http://spiritlessons.com/Documents/a_divine_revelation_of_hell/Czech_Bozi_Zjeveni_Pekla.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=wqtbyhkvRNk&feature=related

 

2.Nemenovaná osoba (pokrstená katolíčka) Anglicko

( posolstvo z 14.8.2011 o 1000 – ročnom kráľovstve)

http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/news/posolstvo-167/

http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/

 

3.“Abd-ru-shin“ Oskar Ernst Bernhardt (NEW AGE) Nemecko

(Falošné posolstvá o 1000 ročnom kráľovstve)
http://www.silasvetla.sk/vestby.html

http://www.abdrushin.sk/posolstvo-gralu/

 

 

Na tejto web.stránke  http://koniecsveta-obnovasveta.webnode.sk/falosni-proroci/

môžete nájsť viac o falošných prorokov a falošných božstvách. 

 

Více zde: http://koniecsveta-obnovasveta.webnode.sk/milenarizmus-chiliazmus/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.sk

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s