OKULTNÉ SYMBOLY – ako si ich prisvojili mnohí herci, speváci…

Okultní symboly

Biblické proroctví hovoří, že v dobách před druhým příchodem Ježíše Krista se lidé budou potýkat s „bludnými duchy a démonickými naukami„. Tato realita se bude stupňovat a my jsme toho svědky.

Každý den jsme oslovováni médii všeho druhu. Informace, které dostáváme, mají často význam daný právě symboly. Není důležité, zda tomu věříme, důležité je, kdo a proč nás těmito symboly zahlcuje.

Význam slova okultismus (slovník cizích slov)
Soubor tzv. tajných věd a nauk založených na víře v existenci nadpřirozených, tajemných, zásvětných, dosavadními vědeckými prostředky nedostupných sil, s nimiž lze určitým způsobem navázat styky. Patří tam kabala, astrologie, magie, spiritizmus, jasnovidectví, theosofie aj.

Okultismus z pohledu Bible
Z biblického pohledu je zřejmé, že veškeré okultní směry (mj. kabala, astrologie, magie, spiritizmus, jasnovidectví, theosofie…) jsou na straně satana a ne Boha.

Deuteronomium 18:10 – 12
Ať se u tebe nevyskytne nikdo, kdo by provedl svého syna nebo svou dceru ohněm, věštec obírající se věštbami, mrakopravec ani hadač ani čaroděj ani zaklínač ani ten, kdo se doptává duchů zemřelých, ani jasnovidec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých. Každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti. Právě pro tyto ohavnosti Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vyhání ony pronárody.

Bůh nás vybízí, abychom nežili v nevědomosti a také odhalovali skutky tmy.

Efezským 5:10 – 17
Rozlišujte, co se líbí Pánu; neúčastněte se neplodných skutků tmy, ale raději je odhalujte. Vždyť o tom, čeho se potají dopouštějí, je hanba i jen mluvit. Všechno, co je vystaveno světlu, však vychází najevo a všechno, co vychází najevo, se stává jasným. Proto se říká: „Probuď se, ty, kdo spíš, vstaň z mrtvých a zazáří ti Kristus!“ Pečlivě dbejte na to, jak žijete: nechovejte se jako hlupáci, ale jako moudří lidé.
Využívejte svěřený čas, protože doba je zlá. Nežijte v nevědomosti, rozumějte Pánově vůli.

Efeským 6:10 – 12
Závěrem, posilněte se v Pánu a v jeho nesmírné moci. Oblečte si celou Boží zbroj, abyste se mohli postavit ďáblovým úkladům. Náš zápas totiž není proti krvi a tělu, ale proti vládám, mocnostem a světovládcům přítomné temnoty, proti duchovním silám zla v nebeských sférách.

 

Pentagram

neboli pěticípá hvězda, je považován za jeden z nejdůležitějších symbolů v okultismu a speciálně v čarodějnictví. Používá se v rituálech, které slouží k věštění, zaklínání a vyvolávání démonických duchů (padlých andělů).Špičky pentagramu reprezentují v čarodějnictví elementy voda, oheň, země, vzduch a špička, která směřuje nahoru reprezentuje ducha.

Většina čarodějů a čarodějnic věří, že původ jejich magických, nadpřirozených schopností pramení právě z těchto elementů.Je důležité si uvědomit, že každý symbol je viditelným znamením něčeho neviditelného. Tzn., že za každým symbolem se skrývá neviditelný význam. 

Shakira, Aguilera, Rihanna – Rudeboy

Deuteronomium 18:10 – 12
Ať se u tebe nevyskytne nikdo, kdo by provedl svého syna nebo svou dceru ohněm, věštec obírající se věštbami, mrakopravec ani hadač ani čaroděj ani zaklínač ani ten, kdo se doptává duchů zemřelých, ani jasnovidec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých. Každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti. Právě pro tyto ohavnosti Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vyhání ony pronárody.

 

Obrácený pentagram

je v okultismu symbolem zla, chlípnosti, smrti, černé magie, tzv. kozla z Mendezu, neboli Baphometa, neboli satana, který svými rohy útočí proti nebesům.

V Řecké kultuře byl uctíván pod jménem Pán. V Egyptě pod jménem Seth nebo Sutekh.

Pro zasvědcené mágy má obrácený pentagram jediný význam, slouží k manifestaci satanovy moci a jeho království na Zemi.

Je symbolem mikrokosmu a souhrnem všech okultních mocností. Pro tyto kruhy neexistuje mocnější symbol než tento.

Satanistický rituál

 

Znak řádu Order of the Eastern Star

Lady Gaga (s kozlem na hlavě) a její producent

 

 

Beyonce (s kozlem na korzetu)

David Beckham

Rovnostranný trojúhelník

Jako vždy má v okultismu každý symbol (v tomto případě trojúhelník) mnoho významů. Je to velmi důležitý symbol pro zednáře a členy Řádu východní hvězdy.

Trojúhelník se špičkou nahoru byl v Egyptě symbolem boha Seta, který byl pro egypťany ďáblem a v Hinduismu bohem ničitelem známým pod jménem Šiva.
Obě jména Set a Šiva jsou zmíněna v satanské bibli jako jiná jména pro satana.
Helena Petrovna Blavatsky říká: “ Pamatujme, že Šiva a palestinská božstva Baal, Moloch nebo Saturn jsou identická„.

Špička trojúhelníku sahá až do nebes do mytologické říše Šambala, kde bydlí pán světa Sanat Kumara neboli Šiva. Obě jména reprezentují opět satana.
Trojúhelník se špičkou nahoru reprezentuje také tzv. zemský trojúhelník, pyramidový trojúhelník a trojúhelník ohně.

Trojúhelník se špičkou dolů je takzvaný božský, neboli trojúhelník představující vodní element. Reprezentuje dokonalého, božského člověka. Myšlenka, že člověk je jako Bůh, neboli božství člověka, je v okultismu, New Age a esoterice populární.
Prapůvod témo myšlenky je v ráji, kde satan našeptával skrze hada Evě, že když bude jíst ze stromu poznání dobra i zla, tak nezemře, ale budou jí otevřeny oči a ona bude jako Bůh znát dobro i zlo.
Ovšem Stvořitel jí jasně řekl : “ …v den, kdy bys z něj jedl, jistě zemřeš. Genesis 2 : 16.

 

JAY-Z

 

JAY-Z a jeho módní značka ROCAWEAR

 

 

RIHANNA – UMBRELLA

 

LADY GAGA – BORN THIS WAY

 

CHRISS ANGEL

 

GAY TRIANGLE

 

THEOSOFICKÁ SPOLEČNOST

 

Peace aneb Runa smrti

V šedesátých letech minulého století požádal komunistický sympatizant Bertrand Russell Geralda Holtoma, aby vytvořil symbol, který by sjednotil levicově smýšlející pacifisty. Holtom použil symbol teutonické runy smrti, který vložil do kruhu.

Původní význam tohoto symbolu je vizuální mystické znázornění pro slovo Aum. V Hinduismu má toto „svaté“ slovo pomoci probudit Brahmovu moc hada v lidské páteři. Germánskými kmeny byl tento symbol používán v černé magii jako zaklínací formule za účelem prokletí. 

Hroby nacistických důstojníků SS musely být označeny tímto symbolem runy smrti.

Používaly ho i Druidové a satanisté při různých iniciačních obřadech přijímání nových členů. Nový člen vstoupil do magického kruhu a byl mu dán kříž. Ten byl obrácen vzhůru nohama, přičemž bylo prokleto křesťanství v minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Pak byly zlomeny horizontální části kříže, který pak vypadal jako stopa havrana.

Říká se mu tedy zlomený kříž, Neronův kříž, stopa havrana, stopa čarodějnice nebo runa smrti.
Neronův kříž proto, že římský císař Nero dal ukřižovat apoštola Petra vzhůru nohama.

 

Tento dnes tak populární symbol „míru“ je ve skutečnosti pohanským symbolem nenávisti vůči křesťanství.

 

 

Nezapomeňme, symbol někdy říká více než tisíc slov.

 

Lady Gaga

 

Miley Cyrusová

 

Disney

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s